Elinor Stagner
Friday, January 20, 2012
MATH HELP PLEASE!!!!!!!!!!?
In a given day a mill turns out three times as many units of plywood as lumber. It makes a profit of $30 on a unit of lumber and $40 on a unit of plywood. How many of each unit must be produced and sold in order to make a profit of $15300?
No comments:
Post a Comment
Newer Post
Older Post
Home
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment